Určite sa už ako správny milovník svojho chlpáča neviete dočkať chvíle, kedy nám ten náš nový pelech darujete. Peliešok je krásny, správne veľký, má tvar zodpovedajúci presne našim potrebám a my sme si ho hneď zamilovali. A potom začnete rozmýšľať a pýtať sa „Kam ti ho teraz len dám...“

Tento článok je najmä pre tých, ktorí majú psíka v byte alebo dome a možno nie sú až takí skúsení psičkári, majú svojho prvého psíka, alebo jednoducho chcú vedieť čo najviac o tom, aby bolo ich havkáčovi čo najlepšie. Aj keď sme každý iný psík, s inými návykmi a potrebami, je dôležité, aby boli dodržané aspoň základné pravidlá pri hľadaní správneho miesta, kam nám dáte pelech.

PRÍSTUP
Vždy musíme mať k nášmu peliešku prístup, netreba na to zabúdať najmä vtedy, keď nás necháte samých doma. Vieme, že máme medzi sebou takých kamošov, čo si dokážu sami otvárať labkami dvere, ale väčšina z nás to nevie. Preto sa uistite, že sa vieme k nášmu pelechu bez problémov dostať, keď zostávame sami, ale aj keď ste doma.
PRIEVAN
Dôležité je zohľadniť aj umelé teplo alebo chlad – peliešky by mali byť v dostatočnej vzdialenosti od radiátora v zimnom období, resp. od klímy v lete. Taktiež je nutné vyvarovať sa miestam, kde je veľký prievan alebo kam fúka – nadmerné teplo, chlad alebo neustály prievan sa môže ľahko odzrkadliť na našom zdraví.
PREKROČÍŠ MA?
Pelech nie je vhodné dať ani na miesto, kde vyslovene zavadzia a je nutné ho prekračovať, alebo do neho možno ľahko zakopnúť. Doprajte nám nerušený spánok v rohu izby alebo pri stene, kadiaľ sa tak často nechodí.
VODA
Peliešok nám dajte do blízkosti našej misky s vodou – na pelechu trávime väčšinu nášho času, preto, tak ako v prvom bode, nezabúdajte na pravidlo ľahkej dostupnosti na trase pelech - voda - je to dôležité najmä keď sme doma sami.
HUDBA
Vieme, že nám chcete dopriať kultúrny zážitok z večerného programu v telke, alebo z hudby vášho obľúbeného speváka, ale nikdy nám nedávajte peliešky do blízkosti televízora alebo reproduktorov. Keďže sme psíky, máme niekoľkonásobne lepší sluch ako vy a môže to na nás pôsobiť veľmi rušivo.
SPOLOČNOSŤ
Špeciálnu skupinu tvoríme my – svorkové psíky. Jednoducho sa radi družíme a cítime svojho milovaného pána vždy pri sebe – doprajte nám na noc tento kontakt a dajte nám náš peliešok k vašej posteli. Cez deň budeme radi, keď môžeme odpočívať v pelechu pri sedačke, alebo v kuchyni – jednoducho tam, z kade vás máme pod kontrolou.
SLNKO
Niektorí milujeme teplučko, iní sa zas radi chladíme – všeobecne platí, že pelech by nemal byť na mieste, kam celý deň padajú slnečné lúče, a to hlavne v lete, zároveň určite nevoľte tmavé chladné miesto bez denného svetla.
KÁBLE
Nevystavujte nás do pokušenia a nedávajte nám pelech ani do blízkosti rôznych káblov, alebo iných vecí, ktoré v nás môžu budiť dojem, že sú tam pre nás, aby sme sa s nimi počas leňošenia na peliešku hrali. Nás to síce super zabaví, ale neviem, či bude aj vaše nadšenie rovnaké, keď sa to dozviete....
ČAKANIE
Niektorí z nás sú zvyknutí po vašom odchode z domu verne čakať na váš príchod pri dverách. V tom prípade nám môžete dať pelech do chodby, aby sme si toto čakanie spríjemnili aspoň pobytom na peliešku.

Bruno na peliešku

Hlavne je dôležité, aby ste si všímali, či sme s vaším výberom miesta pre peliešok spokojní a či nie je ohrozené naše zdravie. Či už to bude v pokojnom kúte izby alebo v strede obývačky, kde sa stále niečo deje.

Poďme nakupovať!